Yükleniyor...

Gizlilik Politikası sayfamıza hoş geldiniz! Web sitesi hizmetlerimizi kullandığınızda, bilgileriniz konusunda bize güvenirsiniz. Bu Gizlilik Politikası, hangi verileri topladığımızı, neden topladığımızı ve bunlarla ne yaptığımızı anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bizimle bilgi paylaştığınız zaman, hizmetlerimizi sizin için daha da iyi hale getirebiliriz. Örneğin, size daha alakalı arama sonuçları ve reklamlar gösterebilir, insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir veya başkalarıyla paylaşımı daha hızlı ve kolay hale getirebiliriz. Hizmetlerimizi kullanırken, bilgileri nasıl kullandığımızı ve gizliliğinizi nasıl koruyabileceğiniz konusunda net olmayı istiyoruz. Bu önemli; dikkatli bir şekilde okumak için zaman ayıracağınızı umuyoruz. Bilgilerinizi yönetmek ve gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için kontroller bulabileceğinizi unutmayın. Mümkün olduğunca basit tutmaya çalıştık.

Müşterilerimiz, diledikleri zaman kendilerine ait kişisel verilere erişme, bunları düzeltme ve silme ve bu verilerin işlenmesine yazılı bir talepte bulunmak suretiyle itiraz etme hakkına sahiptir. Şirketimiz, kişisel verilerin güvenliğini ve gizliliğini korumak ve bunların değiştirilmesini, bozulmasını, yok edilmesini veya yetkisiz üçüncü şahıslar tarafından erişilmesini önlemek için uygun önlemleri almak için her türlü çabayı göstermektedir. Ancak Şirketimiz, internet kullanımıyla ilgili her türlü olası riski kontrol etmemekte ve bu nedenle sitemiz kullanıcılarını internetin işleyişi ve kullanımıyla ilgili olası riskler konusunda uyarmaktadır. Site, diğer web sitelerine veya diğer internet kaynaklarına bağlantılar içerebilir. Şirket bu web sitelerini ve dış kaynakları kontrol edemediğinden, bu web sitelerinin ve dış kaynakların sağlanmasından veya görüntülenmesinden, içerik, reklam, ürün, hizmet veya diğer herhangi bir materyalden BilgiBiz sorumlu tutulamaz.

Birçok hizmetimiz için kişisel verilerinizi çevrimiçi olarak görüntüleyebilir veya düzenleyebilirsiniz. Ayrıca verilerinizi toplamamız ve kullanmamızla ilgili seçimler yapabilirsiniz. Kişisel verilerinize nasıl erişebileceğiniz veya bunları nasıl kontrol edebileceğiniz, kullandığınız hizmetlere bağlı olacaktır. Web sitemizden e-posta, SMS, fiziksel posta ve telefon yoluyla tanıtım amaçlı iletişimler almak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bizden promosyon amaçlı e-posta veya SMS mesajları alırsanız ve bu mesajdan çıkmak isterseniz, o mesajdaki talimatları izleyerek bunu yapabilirsiniz. Ayrıca, iletişim bilgilerini güncellemenize, iletişim tercihlerini yönetmenize, e-posta aboneliklerinden çıkmanıza ve bunları tercih edip etmemenize olanak tanıyan Şirket Yöneticisi'ni ziyaret edip oturum açarak promosyon e-postası, telefon görüşmeleri ve posta postalarının alınması hakkında seçim yapabilirsiniz. Bu seçenekler, belirli web sitesi hizmetlerinin parçası olan zorunlu hizmet iletişimleri için geçerli değildir.

Sitemiz, etkin bir şekilde çalışmak ve size hizmetlerimizle ilgili en iyi deneyimleri sunmak için veri toplar. Kişisel bir hesap oluşturduğunuzda olduğu gibi, bu verilerin bir kısmını doğrudan sağlarsınız. Bunun bir kısmını, örneğin çerezler gibi teknolojileri kullanarak ve cihazınızda çalışan yazılımlardan hata raporları veya kullanım verileri alarak hizmetlerimizle nasıl etkileşim kurduğunuzu kaydederek elde ederiz. Ayrıca üçüncü şahıslardan (diğer şirketler dahil) veri alıyoruz. Örneğin, diğer şirketlerden (Google Analytics…gibi) demografik verileri izleyerek site ziyaretlerimiz ve ziyaretçilerimiz hakkında istatistikler topluyoruz. Belirli hizmetleri konumunuza göre özelleştirmek için IP adresinize göre bir konum belirlememize yardımcı olması için diğer şirketlerin hizmetlerini de kullanırız. Topladığımız veriler, kullandığınız hizmetlere ve özelliklere bağlıdır.

Web sitemiz, topladığımız verileri üç temel amaç için kullanır: işimizi yürütmek ve sunduğumuz hizmetleri sağlamak (geliştirmek ve kişiselleştirmek dahil), promosyon iletişimleri de dahil olmak üzere iletişim göndermek ve reklam görüntülemek. Bu amaçları gerçekleştirirken, size daha sorunsuz, tutarlı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için kullandığınız çeşitli web sitesi hizmetleri aracılığıyla topladığımız verileri birleştiriyoruz. Ancak, gizliliği artırmak için belirli veri kombinasyonlarını önlemek üzere tasarlanmış teknolojik ve prosedürel güvenlik önlemleri oluşturduk.

Kişisel verilerinizi izninizle veya herhangi bir işlemi tamamlamak veya talep ettiğiniz veya yetkilendirdiğiniz herhangi bir hizmeti sağlamak için gerektiği şekilde karşılıklı kabul ettiğimiz anlaşmalarımıza uygun olduğu düzende paylaşabiliriz. İzninizin bulunmadığı hiçbir veriniz tarafımızca üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmamaktadır.