Yükleniyor...

Projelerimiz

Blockchain ve Cryptocurrency Projelerimiz

BilgiBiz Blockchain altyapısını kullanarak yada ihtiyaca göre kendi blockchain yapısını kendimiz yazdığımız projelerle uygulamalar geliştirmekte, "cryptocurrency" kripto para sistemleri üzerine donanım kurulum ve yazılım geliştirilmesi ve yapılandırma hizmetleri sunmakta, projeler üretmektedir.

Blockchain (Blok Zincir), 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından bulunmuş ve kriptografi kullanarak dağıtık mimaride veri paketlerinin ağa yayılmış halde saklanmasını sağlayan bloklar aracılığıyla herhangi bir merkeze bağlı olmadan, yüksek güvenlikli olarak kamu işlemlerinin saklanması amacını taşıyan herkese açık bir sistemdir. Sistem ilk kez kripto para “Bitcoin” alt yapısı ile kullanılarak gündeme gelmiş ve bugün farklı uygulamalar içinde kullanılabileceğini göstermiştir.

Kendi Blockchain'i Üzerinde Çalışan Uygulamalar Geliştirmek Üzere Projeler Üretiyoruz.

BilgiBiz

BilgiBiz’in gündemine ilk olarak sanal alış verişlerde e-satış sitelerinde Bitcoin cüzdanlarının (Wallet) alış veriş amacıyla kullanılabilmesi amacıyla girmiştir. Öncelikle kendi e-satış platformumuza entegre ettiğimiz Bitcoin cüzdanları ile kullanıcıların sistem üzerinden Bitcoin ile alış veriş yapması sağlanmıştır.

Konunun derinlemesine incelenmesi ile zaman içerisinde firmamız Bitcoin gibi Etherium gibi çeşitli kripto paraların algoritmalarını kullanarak alt coinlerin üretilmesi ve “cryptocurrency” marketlerinde yayına girmesi konusunda çalışmış ve farklı para birimlerini yayınlamıştır. Kendi para birimlerini çıkarırken de “Basic Contract” ve “Smart Contract” konularında geniş tecrübeler kazanmıştır.

Bu konularla ilgilenen müşterilerine kripto paralar ile ticaret yapabilmesi için danışmanlık hizmetleri sunarken, isteyen müşterilerine madencilik merkezleri “Mining Center” kurulumlarında donanım seçimleri yapması ve mevcut donanımların mining / madencilik için uygun yapılandırılması için çeşitli hizmetler sunmuştur.

Tercih eden müşterilerine bu kripto paraların “MasterNode” kurumları için yazılımsal teknik destek hizmetlerini vermiştir.

Şu an kripto paraların yayınlanarak değerlerinin takip edildiği “exchange” borsalarının yazılması konusu ile ilgilenmektedir.

Bu kapsamda bugüne kadar, Global Network Coin, Fors Coin, Nyx Coin, Alien Coin, Dev Coin ve Dev Para... gibi kripto paraların yazılarak yayınlanmasını gerçekleştirdik. Farklı müşterilerimiz için çeşitli Network Marketing Yazılımlarını geliştirerek sahiplerine teslim ettik. Blockchain üzerinde çalışan bir kripto para borsası olan Jadax Exchange'i işleterek kendi firmasına devrettik. Bugün de aynı şekilde Bijaco Exchange'in alt yapı ve kodlamasını tamamlayarak kendi alan adı altında işletmeye başlattık.